ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6285269
*
nr 628 5269
Spegel
höjd: 132
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2010
kl 18:32:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/3 11:25:42
1
100 kr
8/3 08:57:11
2
200 kr
8/3 17:29:03
3
200 kr
8/3 17:29:30
3
250 kr
8/3 17:31:19
3
300 kr
8/3 17:34:48
4
300 kr
8/3 17:35:53
4
500 kr
8/3 18:21:02
5
400 kr
8/3 18:25:39
5
500 kr
8/3 18:27:46
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 628 5269
Spegel
höjd: 132
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/3 11:25:42 | 1 | 100 kr |
8/3 08:57:11 | 2 | 200 kr |
8/3 17:29:03 | 3 | 200 kr |
8/3 17:29:30 | 3 | 250 kr |
8/3 17:31:19 | 3 | 300 kr |
8/3 17:34:48 | 4 | 300 kr |
8/3 17:35:53 | 4 | 500 kr |
8/3 18:21:02 | 5 | 400 kr |
8/3 18:25:39 | 5 | 500 kr |
8/3 18:27:46 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23